Hopp til innhold
Forside / Ditt lokallag / Oslo / Bli med på sykt aktiv kurs
Støtt oss

Bli med på sykt aktiv kurs


Skrevet av: Oslo / Publisert: 03.01.2017 / Oppdatert: 02.09.2019


Mestringskurset Sykt Aktiv er utviklet for deg med revmatisk sykdom eller muskel- og skjelettplager, i alderen 30-55 år. I kurset fokuserer vi på friskfaktorer og du lærer verktøy og metoder som gjør at du kan bruke dine ressurser for å få et aktivt og friskfokusert liv, der du bruker trening som medisin.

Gjennom kurset får du verktøy så du kan starte opp en aktivitetsgruppe der du bor. Dette er en mulighet slik at du kan være med å inspirere andre til å ha friskere og mer aktive liv samtidig som du får drahjelp til å nå dine egne treningsmål.

Som kursdeltager får du gratis tilgang til nettportalen NRFAktiv, med forskningsbasert, diagnosetilpasset treningsveiledning på nett.

Kurset ledes av frisklivsagenter som selv har erfaring med å leve revmatisk sykdom eller muskel -og skjelettplager. Kurset skjer i regi av Norsk Revmatikerforbund – du trenger ikke å være medlem for å delta.

For mer informasjon, ta en kikk på denne siden

DATO!    Kurset består av 5 kveldsmoduler, annenhver onsdag kl 18:00. Start 1. februar (de andre kveldene blir 15. februar, 1. mars, 15. mars og 29. mars)

HVOR?   Professor Dahlsgate 32, Oslo – Store møterommet

PRIS?    Gratis for medlemmer, 500.- for ikke-medlemmer

MÅLGRUPPE?  Personer med revmatisk sykdom eller muskel -og skjelettplager mellom 30 og 55 år.

PROGRAM

  1. Å leve et friskfokusert liv
  2. Målrettet innsats
  3. Energibalansen
  4. Veien mot målet
  5. Ditt Sykt Aktive liv

Deltagelse gir deg også mulighet til å ta kurs som frisklivsagent i august og selv holde Sykt Aktiv kurs senere.

PÅMELDING VED Å KLIKKE PÅ DENNE LINKEN

PÅMELDINGSFRIST: Søndag 15.01.2017

Faktura for ikke-medlemmer vil komme etter at påmeldingsfristen har utløpt. Påmelding er gyldig ved betalt kursavgift.

HJERTELIG VELKOMMEN!