Hopp til innhold
Forside / Aktivitetskalender / Sykt Aktiv – Et frisk fokusert mestringskurs for alle som ønsker å leve aktiv
Støtt oss

Sykt Aktiv – Et frisk fokusert mestringskurs for alle som ønsker å leve aktiv


Skrevet av: Ole-Martin Wold / Publisert: 20.11.2024 / Oppdatert: 15.10.2024

Postet i: Nasjonalt / Aktivitet: Åpent og for alle, For likepersoner/veiledere, For medlemmer lokallag, For tillitsvalgte, Mestring, Mosjon/trening


Sykt Aktiv er et friskfokusert mestringskurs for alle som ønsker å leve et aktivt og friskfokusert liv, til tross for kronisk sykdom. Norsk Revmatikerforbund jobber i dag med å tilby dette rundt om i hele Norge.

Å leve med kronisk sykdom er utfordrende, og det kan være vanskelig å finne balanse i hverdagen. Det er ikke for alle som nettopp har fått eller hatt en kronisk sykdom over tid å bare begynne å trene på treningssenter eller raskt gjøre gode tiltak i hverdagen. Med kurset Sykt Aktiv lærer du gode verktøy for å ta små og store grep, sammen med andre i lignende livssituasjon.  Vi vet at det er mange med revmatisk sykdom eller med muskel og skjelettlidelser som ønsker et tilbud som er med tilpasset innenfor levevaner og mestring. Sykt Aktiv omhandler blant annet fysisk aktivitet, mental helse og verktøy, trening, mestre sykdom, positiv tankegang, målsetting og mye mer.

Kurset har gitt meg aha-opplevelser og verktøy til å ha et aktivt liv med den helsa jeg har. Jeg gleder meg til å dele dette med flere.”

Vi utdanner Frisklivsagenter i fylkeslag og lokallag som er ansvarlige for disse kursene. Ønsker du å vite litt mer om Sykt Aktiv eller har lyst til å bli agent?

  • Når: 20. november kl 18.00-19.00
  • Hvor: Teams (digitalt)
  • Ansvarlig: Ole-Martin Wold & Anna Fryxelius

Meld deg på inspirasjonswebinaret her: Her melder du deg på

Du får tilsendt link til teamsmøte dagen før. HUSK Å NOTERE RIKTIG EPOST