Skrevet av: groruddalen.osl@revmatiker.org /
Publisert:
07.05.2026 /
Oppdatert: 21.04.2026
Postet i:
Groruddalen Revmatikerforening /
Aktivitet:
Åpent og for alle
Temamøte med Tove Steinbo - "Fargene forteller"
Vi ønsker velkomme til et nytt temamøte torsdag 7. mai kl 17.00
Merk at møtet denne gangen starter klokka 17, og møtet holdes i 2. etasje på Grorudhuset.
Kl 17-18
Sosialt samvær med servering og litt informasjon fra foreninga vår.
Fra kl 18
Foredrag «Fargene forteller» av Tove Steinbo
Tove Steinbo har fargepsykologi og fargesymbolikk som sitt spesialfelt. Hun har utgitt boka Fargene forteller. Boka vil bevisstgjøre deg på betydningen av farger, hva lys og farger gjør med alt levende, hvilke signaler fargene sender ut, hvorfor de gjør oss glade eller triste, hvordan de får oss til å føle oss vel eller uvel.
Symbolsk er fargene brukt forskjellig i ulike kulturer og til ulike tider, men fargenes egenskaper og påvirkningskraft ligger fast. Vår bevissthet styres i stor utstrekning av dem, og påvirker mange av våre valg, fordi vi oppfatter farger før form. Fargepsykologi er vitenskapen om hvordan det skjer.
Det er veldig bra om du sier fra på forhånd om du kommer via denne lenken:
https://forms.gle/PLY1sJBCpfQkgxkP8
La imidlertid ikke at du ikke har meldt deg på hindre deg i å spontant komme på møtet. Påmeldig gir oss kun en indikasjon på hvor mye servering vi skal ordne.
Etter foredraget blir det som vanlig utlodning. Så fint om alle tar med seg en gave til maks 50 kroner.
Alle er hjertelig velkommen!
Hilsen
styret i Groruddalen revmatikerforening