Hopp til innhold
Forside / Ditt lokallag / Buskerud / NRF Buskerud fikk støtte fra Elkjøpfondet – satser på AI-kurs i hele fylket
Støtt oss

NRF Buskerud fikk støtte fra Elkjøpfondet – satser på AI-kurs i hele fylket


Skrevet av: Buskerud / Publisert: 26.03.2026 / Oppdatert: 26.03.2026


NRF Buskerud fikk støtte fra Elkjøpfondet – satser på AI-kurs i hele fylket

NRF Buskerud har fått tildelt 50.000 kroner fra Elkjøpfondet til et viktig og fremtidsrettet prosjekt: opplæring i kunstig intelligens (KI/AI) for våre tillitsvalgte – med mål om å spre kunnskapen videre til medlemmer i hele fylket.

Elkjøpfondet jobber for å redusere digitalt utenforskap og støtte prosjekter som gir flere tilgang til teknologi og kompetanse. Dette treffer svært godt med vårt mål: å gjøre flere trygge på digitale verktøy og skape nye muligheter i organisasjonsarbeidet.

Hva kan AI brukes til i lokallagene?

Gjennom kursene vil de tillitsvalgte lære hvordan AI kan brukes konkret i organisasjonsarbeidet:

  • Skrive søknader om midler (f.eks. DAM og andre støtteordninger)
  • Rapporteringer
  • Lage invitasjoner, plakater og nyhetsbrev
  • Planlegge aktiviteter og arrangementer
  • Få hjelp til idéutvikling og kommunikasjon
  • Forenkle og effektivisere administrative oppgaver

Kort sagt: mindre tid på “tungt arbeid” – mer tid til aktivitet og medlemmer.

Fra fylkesnivå til lokallag – og videre til medlemmene

Prosjektet starter med opplæring av tillitsvalgte i NRF Buskerud. Deretter er planen klar:

👉 Lokallagene får mulighet til å gjennomføre egne AI-kurs
👉 Medlemmene får mulighet til praktisk nytte i hverdagen
👉 Flere skal oppleve mestring i møte med ny teknologi

Dette handler om mer enn teknologi – det handler om mestring, inkludering og fremtidens frivillighet.

En investering i fremtidens frivillighet

NRF er en organisasjon bygget på frivillighet, kunnskap og fellesskap.  Ved å ta i bruk nye digitale verktøy, styrker vi både lokallagene og tilbudet til medlemmene våre.

Kurs kommer høsten 2026

NRF Buskerud vil invitere tillitsvalgte til AI-kurs i løpet av august/september. Mer informasjon kommer!