Hopp til innhold
Forside / Ditt lokallag / Buskerud / Kulturkveld: Oslo tur til Wallmans – onsdag 03 desember
Støtt oss

Kulturkveld: Oslo tur til Wallmans – onsdag 03 desember


Skrevet av: Kongsberg revm forening / Publisert: 19.09.2025 / Oppdatert: 19.09.2025


Kulturkveld: Oslo tur til Wallmans – onsdag 03 desember

Kongsberg Revmatikerforening arrangerer tur til Wallmans i Oslo onsdag 03. desember.

På Wallmans vil man oppleve både show og flere retters middag.

Wallmans markedsfører seg med å holde «Oslo`s råeste dinnershow» og har høstet mye skryt.

Meny

Vi vil få servert Wallmans fire retters signatur menyen som vil bestå av:

Forrett:

Sesongens suppe: jordskokkveloutè med delikate, nøtteaktige toner (Allergier: Soya og selleri)

Kjøkkensjefens valg:

Japanskinspirert ceviche av norsk Hamachi. (Allergier: fisk, sulfitt, sennep, soya)

Hovedrett:

Mør ytrefilet av dåhjort servert med aromatisk viltsaus, stekt rosenkål, smørdampede minigulrøtter og klassisk Hasselback-potet.
(Allergier: Inneholder selleri, smør og sulfitt)

Dessert:

Fløyelsmyk hvit sjokolademousse fra Valrhona, med frisk yuzu på en sprø krokanbunn.

(Allergier: hvete, egg, melk, soya, sulfitt)

Alle retter kan inneholde spor av nøtter. Wallmans tar forbehold om at endringer kan forekomme.

Alternativt er det mulig å velge en fiske meny eller en vegetar meny, se vedlagt bilder for meny beskrivelse. Dersom ikke annet er presisert i påmeldingen så bestilles overnevnte signatur rett. Gi beskjed dersom du har allergier, ved påmelding.

Drikke:

Drikke bestilles ved bordene. Det vil også være mulig å bestille drikkepakker tilpasset hver rett, dersom man ønsker det. F.eks. en vinpakke (5 glass, 1 person, kr 865) eller ølpakke (5 glass, 1 person, kr 750) dersom ønskelig. Disse pakken bestilles eventuelt også ved bordene.

 

Transport: Lampeland – Kongsberg – Oslo tur/retur:

Lampeland – Kongsberg

Vi har satt opp Buss fra TH. Lien som starter ved Lampeland Hotell kl. 15.30.

Det vil være mulig å stige på ved Lampeland Hotell eller ved et av busstoppene på vei ned til Kongsberg Knutepunkt, langs Numedalsvegen (RV 40). Gi for sikkerhets skyld beskjed ved påmelding, dersom du har tenkt å stige på ved et busstopp langs Numedalsveien på vei ned og gi beskjed om hva busstoppet heter, slik at vi får gitt beskjed til bussjåføren.

 

Kongsberg knutepunkt – Wallmans:

Avreise fra Kongsberg knutepunkt kl. 16.00. Ankomst Wallmans ca. kl. 17.30 (avhengig av rushtrafikken).

Det vil være et par hundre meter å gå fra bussen bort til Wallmans. Dørene til Wallmans åpner kl. 18.00. Det vil være mulig å vente i bussen frem til Wallmans åpner dørene, men ta med dere varme klær da det kanskje kan bli litt venting for å komme inn.

 

Wallmans – Kongsberg knutepunkt.

Avreise Wallmans kl. 23.30, med estimert ankomst Kongsberg Knutepunkt ca. 00.45.

 

Kongsberg knutepunkt – «Kongsberg rundt» – Lampeland.

Etter at bussen har satt av folk ved Kongsberg Knutepunkt, kommer bussen til å kjøre en forhåndsbestemt «rundtur-rute» i Kongsberg hvor det vil være mulig å gå av på buss-stopper. Deretter vil bussen fortsette oppover Numedalsveien og siste stopp er Lampeland Hotell.

«Rundtur ruten» går som følgende: Fra Kongsberg Knutepunkt à opp Drammensveien à inn med Heckelmyra (gamlegrendåsen) à Petter Aurdals vei à Chr Sindings vei à Ove Gjeddes vei à Gomsrudveien (ved Kiwien) à Rudsmoen à Lågendalsveien (Sunnegrenda) à Opp ved Kongsgårdsmoen à Bergmannsveien à Sandsværsveien (Steglet) à ut til Numedalsveien (RV 40) og så opp til Lampeland sentrum. Se vedlagt kartbilde for et oversiktsbilde.

 

Pris og påmelding.

Pris for medlemmer/hustandsmedlemmer er 750 kr.

Pris for ikke-medlemer er 2.160 kr.

Prisen inkluderer overnevnte busstransport og meny på Wallmans.

Drikke er ikke inkludert i prisen og bestilles ved bordet av den enkelte.

Bindende påmelding til studieleder Berit Falao, per e-post bfalao@broadpark.no eller sms/tlf: 48076717. Det er begrenset med plasser så vi vil anbefale alle å melde seg på så raskt som mulig. Dersom det blir fult, vil det være mulig å sette seg på venteliste. Påmeldingsfrist er 05. oktober.

Innbetaling betales til foreningens kontonummer: 2291.598.4383, merk innbetalingen med navnet på de påmeldte. Innbetalingsfrist er 05. oktober. 

 

Innmelding Kongsberg Revmatikerforening

Vi minner om at alle som ønsker det kan bli medlem av Kongsberg Revmatikerforening. Innmelding i foreningen gjøres på https://blimedlem.revmatiker.no/-

Man kan også melde inn husstandsmedlemmer ved å sende e-post til medlem@revmatiker.no med fullt navn, fødselsdato og telefonnummer på husstandsmedlemmet (108 kr ut året i medlemskontingent).

Dette blir morro! 🙂

 

Med vennlig hilsen

Styret i Kongsberg Revmatikerforening

v/ Sekretær Tor Inge Belland