Oslo Fylkeslag inviterer til et heldagsseminar fylt med faglig innhold og erfaringsutveksling.
Seminaret kombinerer faglig innhold av forskere/leger og ernæringsfysiolog, samt tillitsvalgte som informerer om lokale aktivitetstilbud og muligheter for deltakelse i organisasjonens lokalledd.
Vi har invitert følgende foredragsholdere:
- Espen Haavarsholm, professor og senterleder i Remedy ved Diakonsykehuset. Spesialist i revmatologi. Tema for foredraget: «RA (revmatoid artritt) før og nå. Behandling og forskning»
- Roald Omdal, Seniorforsker, professor emeritus ved forskningsavdelingen Stavanger universitetssjukehus. Spesialist i revmatologi og indremedisin. Forsket på biologiske årsaker til fatigue. Tema for foredraget: «Fatigue er ikke latskap»
- Håvard Fretheim, revmatolog på Revmatismesykehuset Lillehammer og postdoktor ved seksjon for revmatologi OUS/UiO (Universitet i Oslo). Tema for foredraget: «Ny medisin Car-T»
- Ellen Askmann, ernæringsfysiolog, arbeidet som ernæringsfysiolog og kjøkkensjef ved Revmatisme sykehuset på Lillehammer i 35 år. Tema for foredraget: «Matglede»
Du kan lese mer om arrangementet og om hvordan du melder på, på denne linken: Invitasjon Diagnoseseminar 18.okt
Vi håper du vil være med på en dag fylt med spennende innhold!